Kuo skiriasi labradoro retriveris ir auksaspalvis retriveris

Kaip supratote tai yra dvi skirtingos retriverių veislės.

Dažnai telefono ragelyje išgirstu klausimą tai koks skirtumas tarp šių šunų.

Pabandysiu paaiškinti:
Šios dvi iš išorės labai panašios veislės priskiriamos tai pačiai
FCI VIII grupei – Medžiokliniai šunys, kurią sudaro 6 retriverių veislės:

1. Labradoro retriveriai
Labradoro retriveris Gerulis Baltic Pearl
2. Auksaspalviai retriveriai

3. Garbanotieji retriveriai

4. Lygiaplaukiai retriveriai

5. N. Škotijos retriveriai

6. Česapyko įlankos retriveris

Paanalizuokime skirtumus tarp Labradoro ir Auksaspalvio retriverio.

Šie pusbroliai retriveriai yra aktyvūs ir draugiški sportiniai šunys, kupini meilės, energijos ir gero humoro jausmo! Bet ar žinote, kuo jie skiriasi?

Mielas labradoro retriveris ar geraširdis auksaspalvis retriveris: kuris jums labiausiai tinka?

Abi veislės buvo veisiamos kaip medžiokliniai šunys ir kompanionai. Skirtumas tarp jų rodos yra akivaizdus, tačiau daugelis žmonių neskiria labradoro retriverio ir auksaspalvio retriverio, nes jie išoriškai yra labai panašūs.

„Auksaspalviai“ ir „Labradorai“ yra išskirtiniai kompanionai lauke, sporto draugai ir šeimos nariai.
Nepaisant šuns veislės, jiems reikia skirti daug dėmesio ir mokinti.

Dažnai žmonės klaidingai mano, kad Labradorai ar Auksaspalviai yra labai protingos veislės, ir savaime tokie protingi užauga. Bet dresuoti, bent minimaliai, yra būtina! Kuo daugiau bendrausit su šunimi – tuo labiau užsimegs tarpusavio ryšys ir suprasite vienas kitą iš žvilgsnio ar judesio. Be dresūros bet kuris šuo virs pragarišku žvėrimi.

Taigi, kai žiūrėsite į žavias Labradoro retriverio ar Auksaspalvio retriverio šuniukų nuotraukas, bus labai sunku nuspręsti kuris iš jų gali tapti geresnis gyvenimo draugas.

Tad kuo daugiau sužinosite apie šių veislių bendras savybes, sveikatą ir charakterį, tuo labiau tikėtina, kad pasirinksite teisingai!

SVARBU! Labradorai ir auksaspalviai retriveriai negali turėti agresijos.

Jie yra puikūs palydovai, gidai ir gelbėtojai, tačiau jie visiškai netinka namų apsaugos funkcijoms atlikti.

Labradorų ir auksaspalvių retriverių panašumai

Renkantis šuniuką ir svarstant tarp Auksaspalvio retriverio ir Labradoro retriverio, atminkite, kad visada bus veislės stereotipų. Todėl kuo daugiau sužinosite apie šuniuko kilmę, tuo bus geriau. Apskritai visų tipų retriveriams patinka žygiai pėsčiomis, bėgimas, judrumo žaidimai, paklusnumo treniruotės ir pan.

Jei esate aktyvūs – svarstant apie labradoro retriverį ar apie auksaspalvio retriverį – nėra jokių skirtumų: bent kuris iš jų jums bus puikus kompanionas!

Tačiau jei esate mažiau aktyvus žmogus, auksaspalvis retriveris gali būti geresnis sprendimas. Auksaspalviai labiau atsipalaidavę ir nori būti nepriklausomi, jie džiaugsis kiekviena akimirka būdami su savo mylimu šeimininku.

Kiti panašumai:

  • Labradoro retriveriai ir Auksaspalviai retriveriai gali gyventi tiek dideliame name su aptvertu kiemu, tiek ir mažame bute, svarbu šalia savo šeimininko.
  • Jie yra nuostabūs augintiniai šeimoms su vaikais.
  • Šie šunys puikiai sutaria ir su kitais augintiniais.
  • Visi retriveriai yra geri plaukikai, nes buvo veisiami medžiotojams parnešti paukščius iš vandens telkinių ar pelkių.
  • Abi veislės gyvena apie 10–16 metų.
  • Auksaspalviai retriveriai ir Labradoro retriveriai turi panašias sveikatos problemas, tokias kaip alergija ir sąnarių problemos, kelio ir klubo displazija. Labradorai yra labiau linkę į nutukimą, o auksaspalviai retriveriai susiduria su įgimtais širdies defektais ir vėžiu.

Kuo skiriasi labradoro retriveriai ir auksaspalviai retriveriai?

Nors jie yra pusbroliai retriveriai, labradorai ir auksaspalviai yra kilę iš atskirų pasaulio vietų. Labradoro retriveriai kilę iš Niufaundlendo salos labiausiai į rytus nutolusios Kanados provincijos Labradoro.

Auksaspalvių retriverių tipai yra trys, kilę iš Didžiosios Britanijos, JAV ir Kanados.

Vienas skirtumas tarp labradoro retriverių ir auksaspalvių retriverių yra jų snukio forma: auksaspalvių snukis yra siauresnis su liesesniu žandikauliu, o labradorai turi platesnį žandikaulį ir jie yra linksmesnės išraiškos. Abiejų nosys didelės ir tvirtos!

Kailis

Abu retriveriai turi kailį su poplaukiu, todėl jie „šersis“ bent du kartus per metus. Bet jei reiktų apdovanoti medaliu kas daugiausiai šeriasi – yra aiškus nugalėtojas „Auksaspalvis retriveris“ – jis skirtas žmonėms, kurie mėgsta siurbti namus, ir kurių mėgstamiausias mados aksesuaras yra šunų plaukai!

Auksaspalvių retriverių kailis blizgus, kviečių-aukso spalvos, minkštas, švelnus, gana ilgas, panašus į šilką. Ant kaklo, ausų, skruostų jis taip pat yra gana ilgas. Prabangios bangos puošia gyvūno kojas, kaklą, šlaunis ir uodegą. Šis dekoratyvinis neperšlampamas kailis išduoda kilnią jų kilmę.

Trumpesnio plauko labradoro retriveriai šeriasi du kartus per metus. Šių šunų kailis yra gana trumpas, vienodo ilgio, su stora pavilne. Jie yra gana kieti ir tiesūs. Oda išsiskiria riebalinių liaukų skaičiumi, kuris kaip vaškas neleidžia kailiui sušlapti. Kadangi jų kailis lygus – tai padeda jiems plaukiant lengviau slysti per vandenį. Toks kailis puikiai atlieka termoreguliacijos funkcijas, greitai išdžiūsta po maudynių kai šuo nusipurto.

Spalvos

Labradoro retriverių oficialiai pripažintos yra trys kailio spalvos: juoda, ruda (šokolado spalvos) ir gelsva (nuo šviesiai smėlinės iki tamsiai auksinės) – tikriausiai dėl gelsvai-auksinės spalvos labradorai dažnai maišomi su auksaspalviais retriveriais. 

Labradoro retriveriai

Pagal veislės standartą auksaspalviai retriveriai gali turėti tik vieną spalvą – auksinę. Tiesa, jo atspalviai yra nuo labai šviesių, kreminių iki tamsiai auksinių, ar vario raudonumo.

Auksaspalvio retriveriai

Uodega

Labradoro uodega panaši į ūdros, pagrindas yra storesnis ir siaurėjantis į galą. Uodega padengta trumpu ir tankiu kailiu. Kai šuo sveikas, uodegą laiko lygiagrečiai kūnui. Jei šuo geros nuotaikos, linksmas ir kupinas jėgų, jis aukštai pakelia uodegą.

Labradorai – būdami laimingi šunys visą laiką maskatuojasi uodegomis! Labradoro uodega primenanti botagą, ji yra labai stipri, ji padeda šuniui vairuoti plaukiant! Todėl Labradoro šeimininkui nepatariama laikyti jokių daiktų ant žemų kavos staliukų 🙂

Aristokratas auksaspalvis retriveris net susijaudinus tik šiek tiek pakelia uodegą vos virš nugaros lygio. Prabangi uodega yra šuns nugaros pratęsimas. Uodega yra kardo formos, išplėstoje būsenoje ji panaši į plunksną, kuri vikriai banguoja ir taip pat gali kelti grėsmę viskam, kas padėta ne vietoje.

Charakteris

Labradoro retriveris nevengia žaisti ir kvailioti, tačiau tuo pat metu atrodo, kad laikosi posakio: „Yra laikas dirbti ir laikas linksmintis“. Jam reikia vidutinio fizinio aktyvumo, lengvai išmoksta bet kokios sporto disciplinos. Labradoro retriveris turi puikią atmintį, aštrų, gyvą protą ir intuiciją.

Daugelis ekspertų labradorą vadina „žmonių šunimi“. Tai puikus darbininkas. Labradorui, kuris turi nepaprastą jėgą ir galingą kaulų struktūrą, traukti roges pakinktais, surinkti sugautas žuvis yra ir darbas ir malonumas. Šis šuo yra atviras ir paprastas, jis išsiskiria begaliniu pasitikėjimu žmogumi. Jis nori įtikti šeimininkui. Jis akimirksniu, nė sekundės nedvejodamas vykdys jam paskirtas komandas.

Labradoras nuo mažo šuniuko iki garbingo amžiaus yra žaismingas ir nerūpestingas šuo. Tai neabejotinai yra šeimos šuo. Taip pat jam puikiai sekasi medžioklėje ir sporte. Jam patinka bet kokio amžiaus vaikų ir keturkojų draugų kompanija. Ypatingai mokinant Labradorą galima išauklėti kad jis taptų dėmesingu ir paklusniu kompanionu. Labradoras yra protingas, apdovanotas intuicija ir galintis priimti savarankiškus sprendimus.

Auksaspalvis retriveris, regis, absorbavo anglų bajorų bruožus ir manieras. Šis šuo bet kurioje situacijoje yra ramus, perpildytas orumo jausmo, be galo ištikimas savo šeimininkui. Ir jis, žinoma, vykdys visas komandas, bet prieš tai gerai pagalvos, viską pasvers ir net galės pasirinkti lengvesnį kelią sprendžiant užduotį. Bet šiuo atveju nekalbama apie nepaklusnumą ar užsispyrimą. Tiesiog šis šuo mėgsta viską daryti ramiai ir apgalvotai, kaip tikras karališkasis atstovas.

Negalima laikyti labradorų ir auksaspalvių retriverių kieme prie grandinės ar voljere! Šios veislės reikalauja nuolatinio kontakto su žmogumi.

Kitas būdas atskirti šunis

Kaip matote, labradoras ir auksaspalvis retriveris yra apdovanoti visiškai skirtingais charakterio bruožais. Belieka suprasti, kuriose šeimose šių veislių atstovams bus patogiau.

Labradoras labiau tinka šeimoms su paaugliais vaikais, nes žaidimo ar pasivaikščiojimo metu gana stiprus šuo gali neapskaičiuoti jėgos ir išplėšti pavadėlį iš mažo vaiko rankų. Tačiau labradorai labai jaučia vaiko galimybes ir elgiasi atitinkamai. Su vyresniais vaikais žaidimai būna energingesni, o su mažyliais jie elgiasi švelniau.

Auksaspalvis retriveris taip pat yra šeimos šuo, tačiau dėl savo santūrumo jis gali tapti aukle net labai mažiems vaikams. Jis susitvarkys su savo temperamentu ir tiks vyresniems žmonėms.

Apibendrinimas

Abi šios veislės pasižymi puikiomis savybėmis, kurios yra būtinos šunims gelbėtojams, vedliams, sekliams ar medžiotojams.

Auksaspalviai ir Labradoro retriveriai yra nepamainomi kaniterapijoje (reabilitacijos metodas, kuriame naudojamas specialiai tam paruoštas šuo). Bendravimas su šiais rūpestingais ir dėmesingais gyvūnais yra būtinas vaikams, turintiems įvairių psichinės, fizinės ar psichologinės raidos sutrikimų.

Auksaspalvis retriveris yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori turėti ištikimą, malonų, meilų ir ramų draugą. Šios veislės šunys į kitus reaguoja santūriau, tačiau tai visiškai nereiškia, kad jiems pakaks penkių minučių pasivaikščiojimo kieme. Auksaspalviai kaip ir labradorai, mėgsta ilgus žygius ir žaidimus.

Auksaspalvis retriveris išsiskiria intelektualumu, tikslumu, gyvu protu, ramiu temperamentu. Be to, jis yra labai gražus, harmoningai ir proporcingai sudėtas, dekoratyvus.

Auksaspalviai retriveriai gali ilgai stebėti lietų tekantį lango stiklu…

Labradoras, atsidūręs panašioje situacijoje, arba užmigs, arba pradės kankinti šeimininką žaidimais.

Labradorai yra bene geriausi iš darbinių šunų: sąmoningi, rūpestingi, susikaupę. Jie dirba puikiai ir labai sunkiai, nereikalaudami daug priežiūros. Veislė aktyviai naudojama muitinės tarnyboje, policijoje – narkotikų ir sprogmenų paieškai, pėdsekystei.

Labradoras retai dvejoja prieš vykdydamas komandą, o auksaspalviams retriveriams tai yra vienas iš būdingų charakterio bruožų.

Abu atstovai kryptingai mokomi vykdys visas komandas ir puikiai sutars su visais šeimos nariais, įskaitant kitus gyvūnus. Pagrindinis skirtumas yra temperamentas. Labradoro retriveriui reikia iniciatyvaus šeimininko, kuris skirs daug dėmesio pasivaikščiojimams ir neleis šuniui nuobodžiauti. Šuo, žinoma iš neturėjimo ką veikti, galėtų užsiimti savais reikalais, tačiau tai gali neigiamai paveikti jūsų daiktų būklę namuose.

Labradoro retriveriai labiau panašūs į energijos nestokojančius futbolistus, o auksaspalviai retriveriai į romantiškus svajotojus poetus.

Pasirenkant naminį gyvūną reikia elgtis labai atsakingai, nes jis taps visaverčiu šeimos nariu, o savininkas turės atsižvelgti į visas veislės savybes. Taigi gyvenimas su šunimi nesukels daug rūpesčių, o priešingai, teiks daug džiaugsmo.

Renkantis keturkojį draugą verta išsamiau išnagrinėti tam tikros veislės pobūdį ir reikalavimus, susijusius su jų priežiūra. Būtent šios savybės yra daug reikšmingesnės už šuns išvaizdą.

Tarp šunų savininkų yra komiškas pasakymas, kuris padės atskirti labradorą nuo auksaspalvio retriverio: „Reikia pasodinti šių abiejų veislių šunis ant upės kranto ir mesti lazdą į vandenį. Vienas šuo jau lazdos skridimo metu bus upėje, o antrasis, nepalikdamas savo vietos, įvertins srovės kryptį, jo greitį, pažvelgs į dangų, užuos oro kvapą, prisimins orų prognozes, kurias savininkas skaitė ryte, ir tik po to lips į vandenį.“

Kaip jau spėjote, antrasis šuo bus auksaspalvis retriveris.

Aprašėme du geriausius (savininkų teigimu) šunų veislės atstovus. Šios dvi veislės yra labai populiarios visame pasaulyje. Belieka tik nuspręsti, kuris keturkojis draugas jums tiks labiau – labradoro retriveris ar auksaspalvis retriveris.

Skirtumus jūs jau žinote, todėl rinkitės augintinį atsižvelgdami į savo šeimos aplinkybes ir temperamentą.

Labradoro retriveris mokosi kaniterapijos. Palaiko kompaniją 102 metų senutei.
Terapija su vaikais – apkabink šunį…