Kaip tinkamai dresuoti šunį

Kaip rasti bendrą kalbą su keturkoju augintiniu ir nuo ko pirmiausia pradėti mokyti.

Kada pradėti šuns dresūrą

Pradėkite kurti santykius su šuniuku nuo pirmos dienos, kai tik jis atvyks į jūsų namus.
Būtinai aprūpinkite jį viskuo, ko jam reikės: dubenėlių maistui ir vandeniui, guolio miegui, tinkamo maisto, žaislų ir skanėstų. Skirkite pakankamai dėmesio, kad jis jaustųsi saugus ir išmoktų jumis pasitikėti.
Savo augintinį nuo mažens supažindinkite su komandomis, mokykite einant pasivaikščioti ar esant namuose, taip pat žaidimų metu.
Pirmiausiai šuniukas turi priprasti prie vardo. Dažnai kartokite vardą, jei jis sureaguoja – duokite skanuką. Geriau rinkitės trumpą, lengviau įsimenamą vardą. Kai mažylis supras ir pradės reaguoti, galite pereiti prie komandų. Trijų mėnesių jis jau turėtų žinoti būtiniausias komandas: „Pas mane!“, „Vieta!“, „Atnešk!“, „Fu!“, „Palik!“. Po to galite pereiti prie kitų.

Dresuodami savo augintinį ir koreguodami jo elgesį ilgainiui užauginsite paklusnų šunį, kuris nekels daug rūpesčių.

Kiekvienas šuo turi savo asmenybę, kaip ir kiekvienas žmogus. Išmokite suprasti vienas kitą ir tada nebus problemų bendraujant.

Suaugusio šuns jautrumą dresūrai gali įtakoti įvairūs veiksniai, kurių derinys sudaro gyvūno elgesio modelį:

  • temperamentas – reakcijos į išorinius dirgiklius, tiek teigiamus, tiek neigiamus, greitis;
  • charakteris – kaip šuo atsispiria nemaloniems išorės poveikiams;
  • paklusnumas – gebėjimas savo noru priimti žmogaus vadovavimą;
  • budrumas – kaip greitai šuo pastebi situacijas, kurios gali kelti potencialų pavojų jam ar šeimininkui;
  • agresyvumas – gebėjimas priešiškai reaguoti į tai, kas yra ar atrodo pavojinga ir kelia grėsmę augintiniui ar šeimininkui;
  • smalsumas – natūralus susidomėjimas, atsirandantis šuniui ką nors pamačius, išgirdus ar pajutus;
  • socialumas – gebėjimas paprastai ir natūraliai bendrauti su žmonėmis;
  • savininkiškumas – gyvūno susidomėjimas daiktais, pavyzdžiui, žaislais ar kaulais.

Mokymosi tempas ir jo efektyvumas labai priklauso nuo to, kurios savybės dominuoja. Atsižvelgdami į šiuos veiksnius, jūs tikrai rasite priėjimą prie šuniuko ir galėsite reguliuoti jo elgesį.

Elkitės su savo šunimi kaip su žmogumi.

Atminkite, kad žaislai nepakeis dėmesio šuniui.

Žaiskite kartu su šunimi ir žaislais!

Neskubėkite

Nemėginkite šuniuko išmokyti visų komandų iš karto, atlikite jas po vieną. Būkite kantrūs ir metodiški. Nebarkite savo augintinio, jei jis klysta, o kai viskas pavyks, būtinai padrąsinkite.

Būkite ištvermingi ir kantrūs. Atminkite, kad kiekvienas gyvūnas yra individualus ir informaciją išmoksta natūraliu tempu.

Nemuškite savo augintinio

Nenaudokite fizinių bausmių, net pliaukštelėjimo. Apsiribokite tik intonacijos keitimu, bet niekada nerėkite. Bausti reikia tik nusikaltimo padarymo metu, o ne po jo. Priešingu atveju šuo tiesiog nesupras kas nutiko.

Būkite nuoseklūs

Pagrindinis mokymo tikslas yra bet kurios komandos įvykdymas pirmą kartą. Aiškiai suformuluokite tikslą ir ištarkite lygiu tonu, kad šuo jus suprastų ir paklustų. Jeigu mokinate komandos „Pas mane!“, tai nesakykite „Ateik čia“ arba „Ateik greičiau“, ar kt. Visada kartokite tą pačią komandą, taip bus aiškiau ir jums ir šuniui. Tai ypač svarbu pačiuose pirmuosiuose etapuose.

Į šuns auklėjimą įtraukite visus šeimos narius, būtinai dirbkite kartu. Neleiskite susiklostyti situacijai, kai jūs šuniuką už ką nors barate, o kiti skatina lepina ar užtaria. Taisyklės turi būti vienodos nepaisant kuris šeimos narys bendrauja su šuniu.

Apsirūpinkite skanukais

Nepamirškite savo augintinio apdovanoti skanukais ir pagyrimais, jei jis atliko tai, ko iš jo reikalavote.

Maistas yra puikus motyvatorius šunims, o tai svarbu dresuojant. Paprasti ir jums suprantami žodžiai ar gestai augintiniui kartais būna sunkūs, o naudingas skanėstas palengvins užduotį. Naudokite mažus skanėstus, kad jūsų šuo galėtų juos greitai nuryti.

Kokių pagrindinių komandų išmokyti šunį