Kaip išsirinkti labradorų retriverių veislės šuniuką

Jūs seniai svajojate įsigyti labradoro veislės šuniuką? Visa Jūsų šeima sutinka su šiuo sprendimu? Aptarkime kaip iš galybės skelbimų, kuriuose parduodami labradoro veislės šuniukai, išsirinkti geriausią? Į ką atkreipti dėmesį skaitant reklaminius skelbimus, kad nesijaustum apgautas?

Tiesą sakant, viskas nėra taip sudėtinga! Turėdama patirties šioje srityje, noriu pasidalinti su jumis keliomis paprastomis taisyklėmis:

1. Rimti veisėjai VISADA nurodo parduodamų šuniukų tėvų duomenis. Visada galite paklausti ir sužinoti abiejų tėvų charakterio ypatybes, sveikatos problemas, tyrimus ir šuniuko giminės medį. Aš visiškai nekreipčiau dėmesio į tuos skelbimus, kur nenurodyti šuniukų tėvų vardai.

2. Žinant šuniuko tėvų vardus, galima suvesti juos į paieškos sistemą ir, jei į Jūsų užklausą „google“ suranda keletą svetainių su parodos rezultatais, vadinasi jūs renkatės žinomo šuns vados šuniukus.

3. Veislyno svetainė suteikia puikią progą susipažinti su veislyno šunimis, parodų įvertinimais, sveikatos tyrimų rezultatais, ir pažvelgti į buvusių vadų šuniukus.

4. Jeigu svetainėje vienu metu pristatomi ne vienos ar dviejų, o kelių ar keliolikos veislių šuniukai, pvz.: Labradorai, Jorkšyro terjerai, Bigliai, Mastifai, Čihuahua, Haskiai, Akitos ar kitų veislių šuniukai – aš asmeniškai, šią svetainę apeičiau ir neplanuočiau pirkti šuniuko iš šio veislyno!

5. Sveikatos testai – tai oficialūs testai! Paprašykite veisėjo parodyti šiuos dokumentus! Jei tyrimai yra padaryti – turi būti ir dokumentai, įrodantys tyrimų rezultatus. Frazės – „patikrinta veterinaro“, parodo profesionalumo trūkumą arba apgaulę.

Labiausiai atkreipkite dėmesį ne į šuniuką, bet į veisėją!

Kai įsigysite šuniuką – bendravimas su veisėju nesibaigs, Jums reikės bendrauti ir vėliau. Ateityje gali kilti daug klausimų, ar problemų, ir veisėjas turėtų būti Jūsų pagrindinis asistentas ir patarėjas. Garbingas veisėjas nežadės Jums visatos čempiono ir negarantuos 100 % už šuniuko sveikatą, jis jums pasakys tiesą!

Taigi Jūs pasirinkote veislyną ir norite išsirinkti šuniuką. Yra daug straipsnių apie tai, kaip išsirinkti šuniuką.

Aš galėčiau pasakyti, kad daugelis iš šių straipsnių yra tikra nesąmonė!

Padiskutuokime: yra girdimos nuomonės:

  • Reikia rinktis patį didžiausią ir storiausią šuniuką? Tai visai nereiškia, kad jis užaugęs taps pačiu gražiausiu šuniu.
  • Šuniukas neturėtų būti bailus ir slėptis kampe? Tam tikrais vystymosi etapais šuniukai elgiasi būtent taip, ir tai yra normalu. Jei šuniukas bus apžiūrimas jam nematytoje aplinkoje, tai bailumas bus įprasta reakcija.
  • Šuniukas turėtų būti linksmas ir aktyvus? Nebūtinai. Maži šuniukai labai daug miega. Kai jūs ateisite apžiūrėti mažo šuniuko, gal būt šuniukas ką tik pavalgė ir dabar nori miego.
  • Ar norėtumėte kad ateityje Jūsų šuo būtų aktyvus ar ramus? Labiausiai tikėtina, kad jūs negalėsite įvertinti šuniuko temperamento, nes jūs jį matote trumpą laiką, ir jis tuo metu gali būti labai žaismingas arba jau pakankamai prisižaidęs ir pavargęs, sotus ir mieguistas ir t.t.

Todėl pasitikėkite veisėju, kuris mato šiuos šuniukus nuo ryto iki vakaro, kiekvieną dieną ir gali pasakyti apie kiekvieno šuniuko charakterį. Taip pat turėtumėte žinoti, kad sunku kalbėti apie mažo šuniuko charakterį, nes augant šuniukui charakteris keičiasi, ir apie jo charakterį galima kalbėti tik po 3 mėnesių amžiaus.

Norite pažvelgti į šuniukų mamą? Nedidelis niuansas, į mamą reikia žiūrėti prieš šuniukų vadą. Jei ateinate kai šuniukams 1,5 mėnesio amžiaus, greičiausiai pamatysite sulysusią, išsekusią motiną, nusišėrusiu kailiu. Kalė, kuri išnešiojo šuniukų vadą, pagimdė ir maitina šunis, dažnai yra apgailėtinos išvaizdos. Įvertinti šuniukų mamos grožį reikia prieš gimstant šuniukams arba 3-4 mėnesiai po vados.

Paklausit, kaip tada išsirinkti šuniuką? Tai paprasta – pasirinkite patikimą veisėją!

Geras veisėjas siekia, kad jo išveisti šuniukai būtų gražūs, gero temperamento ir sveiki. Jam rūpi, kaip ir kur jie gyvens. Jis nori kad jūs būtumėt laimingi, augindami jo šuniuką.

Vertimas iš rusų kalbos.
Autorius: Anna Kareva, Labradorų retriverių veislynas „Anterra“, Sankt Peterburgas